pl en

Transport towarów niebezpiecznych: ADR, IMO

Zadzwońcie ! Napiszcie ! Możecie być pewni, że spełnimy Wasze oczekiwania !

W naszej ofercie znajduje się transport towarów niebezpiecznych. Usługi te są ściśle określone przez obowiązujące uregulowania prawne.


W transporcie drogowym są to przepisy europejskiej umowy ADR, która obowiązuje dziś w 46 krajach.


W przewozie morskich towarów niebezpiecznych  mają zastosowanie przepisy IMO.


Przepisy te służą zminimalizowaniu ryzyka związanego z transportem drogowym (link do nowej zakładki: Transport drogowy)  i transportem morskim (http://aquarius-gem.com/transport-morski-19-pl.html) towarów niebezpiecznych.


W przypadku transportu towarów niebezpiecznych niezmiernie ważna jest właściwa organizacja całego przedsięwzięcia oraz odpowiedni poziom zaangażowania pracowników firmy transportowej. Szczególną uwagę przywiązujemy do doboru zastosowanego pojazdu i  rodzaju opakowania do konkretnego ładunku, zapewnia to bezpieczeństwo transportu ADR. Jest to istotne, gdyż ładunki niebezpieczne mogą być zagrożeniem dla zdrowia, życia i mienia ludzi oraz dla środowiska naturalnego. Oba przepisy rozstrzygają kwestie związane z dopuszczeniem konkretnych ładunków niebezpiecznych do transportu oraz w zakresie wymogów dotyczących opakowania, klasyfikacji i oznakowania. Na terenie Polski w zakresie transportu towarów niebezpiecznych poza przepisami ustawy ADR obowiązują dodatkowo regulacje takich ustaw jak: Prawo przewozowe, Ustawa o przewozie towarów niebezpiecznych, Ustawa Prawo o ruchu drogowym.

Szybki kontakt

skontaktuj się z nami

AQUARIUS GEM SHIPPING

Pierwoszyno - ul.Ogrodników 26

81-198 KOSAKOWO

 

e-mail: aquarius@aquarius-gem.pl

tel./fax: 58 679 17 77

tel. kom.: 501 567 267, 501 479 090

Formularz kontaktowy
button-all
aquarius aquarius aquarius