Transport lądowy - drogowy i kolejowy

Zadzwońcie ! Napiszcie ! Możecie być pewni, że spełnimy Wasze oczekiwania !

Współpraca z profesjonalnymi przewoźnikami drogowymi i kolejowymi pozwala nam na dostosowanie się do indywidualnych potrzeb naszych klientów.

 

W zakresie transportu lądowego oferujemy:

  • organizację transportu ładunków cało-kontenerowych (FCL) i cało-plandekowych (FTL) - transportem drogowym i intermodalnym,
  • organizację przewozu drobnicy (LCL, LTL),
  • organizację transportu towarów niebezpiecznych IMO,
  • organizację transportu towarów w tranzycie (T1),
  • organizację transportu kolejowego.

 

Ograniczenia w transporcie drogowym:

W związku z zaostrzonymi kontrolami inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego / ITD /, którzy przystąpili do rygorystycznego egzekwowania przepisów ruchu drogowego, szczególnie w zakresie nacisków na oś pojazdów przewożących towary, pragniemy zwrócić uwagę na konieczność przestrzegania limitów wagowych. Nie stosowanie się do w/w obowiązujących przepisów skutkuje wysokimi karami pieniężnymi a także dotkliwymi sankcjami administracyjnymi nakładanymi na przewoźników, załadowców oraz spedytorów.

 

W świetle obowiązujących przepisów i technicznych parametrów powszechnie używanego taboru samochodowego, dopuszczalna masa całkowita zestawu pojazdów wynosi 40t (dopuszczalny nacisk na oś napędową to 8 ton, 10 ton lub 11,5 tony w zależności od kategorii drogi). Wyjątkiem jest trzyosiowy ciągnik siodłowy i trzyosiowa naczepa przewożąca 40’ kontener ISO w transporcie kombinowanym – 44tony.

 

Kontenery równomiernie ładowane jednorodnym towarem nie powinny więc praktycznie przekraczać odpowiednio wagi ładunku:

  • 20 - 19,00 tony,
  • 40 - 20,50 tony.

Limity wagowe dla transportu plandekowego w transporcie drogowym na terenie Polski – maksymalnie do 24 ton towaru brutto.

 

Nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów wiąże się z dodatkowymi kosztami konieczności wykupu odpowiednich zezwoleń bądź odładowania towarów z kontenerów. Koszty te pokrywa zleceniodawca. Aby uniknąć tych dodatkowych kosztów sugerujemy wzięcie pod uwagę obowiązujących limitów wagowych już w momencie przygotowywania kontraktów handlowych dotyczących exportu/importu towarów do i z obszaru Polski.

Szybki kontakt

skontaktuj się z nami

AQUARIUS GEM SHIPPING

Pierwoszyno - ul.Ogrodników 26

81-198 KOSAKOWO

 

e-mail: biuro@aquarius-gem.pl

tel./fax: 58 679 17 77

tel. kom.: 501 567 267, 501 479 090

Formularz kontaktowy
button-all
aquarius aquarius aquarius