pl en

Międzynarodowy i krajowy transport drogowy

Zadzwońcie ! Napiszcie ! Możecie być pewni, że spełnimy Wasze oczekiwania !

Dzięki współpracy ze światowymi i lokalnymi przewoźnikami w zakresie transportu drogowego dopasowujemy usługi do indywidualnych potrzeb klientów. W zakresie spedycji przesyłek — transportu drogowego krajowego i zagranicznego oferujemy:


• transport ładunków całokontenerowych (FCL) i całoplandekowych (FTL) – transportem drogowym i intermodalnym,
• transport towarów niebezpiecznych IMO,
• transport towarów w tranzycie (T1),
• przewóz drobnicy.


Co warto wiedzieć o transporcie drogowym?


Działalność przewoźników w transporcie drogowym krajowym, jak i międzynarodowym regulują przepisy Ustawy o transporcie drogowym z dnia 6 września 2001 roku. Pojazdy wykorzystywane w krajowym transporcie drogowym wymagają zarejestrowania w danym kraju.


Ograniczenia w transporcie drogowym:


Inspekcja Transportu Drogowego rygorystycznie przestrzega przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza w przypadku transportu drogowego kontenerów. Inspektorzy skupiają się na kontroli nacisków na oś pojazdów przewożących towary. Pragniemy, aby Państwo zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie limitów wagowych. Brak przestrzegania obowiązujących przepisów skutkuje karami pieniężnymi, a także sankcjami administracyjnymi nakładanymi na przewoźników, załadowców oraz spedytorów.


Przypomnijmy, że w transporcie drogowym kontenerów i innych ładunków dopuszczalna masa całkowita zestawu pojazdów wynosi 40 ton (dopuszczalny nacisk na oś napędową to 8 ton, 10 ton lub 11,5 tony w zależności od kategorii drogi). Wyjątkiem jest trzyosiowy ciągnik siodłowy i trzyosiowa naczepa przewożąca 40’ kontener ISO w transporcie kombinowanym – 44 tony.
Kontenery ładowane nie powinny przekraczać odpowiednio wagi ładunku:


• 20 - 19,00 ton,
• 40 - 20,50 ton.


Limity wagowe dla transportu plandekowego w transporcie drogowym na terenie Polski wynoszą maksymalnie do 24 ton towaru brutto.


Nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów wiąże się z dodatkowymi kosztami konieczności wykupu odpowiednich zezwoleń bądź odładowania towarów z kontenerów. Koszty te pokrywa zleceniodawca. Aby uniknąć tych dodatkowych kosztów, sugerujemy wzięcie pod uwagę obowiązujących limitów wagowych już w momencie przygotowywania kontraktów handlowych dotyczących exportu/importu towarów do i z obszaru Polski. Jeżeli wybiorą Państwo współpracę z nami w zakresie transportu drogowy krajowego lub zagranicznego, w tym transportu drogowego kontenerów zaoferujemy nasze wsparcie na każdym etapie organizacji spedycji.

Szybki kontakt

skontaktuj się z nami

AQUARIUS GEM SHIPPING

Pierwoszyno - ul.Ogrodników 26

81-198 KOSAKOWO

 

e-mail: aquarius@aquarius-gem.pl

tel./fax: 58 679 17 77

tel. kom.: 501 567 267, 501 479 090

aquarius aquarius aquarius